کارگاه تحلیل داده‌های کیفی
مرداد 27, 1399

کارگاه تحلیل داده‌های کیفی با استفاده از نرم افزار مکس کیو دا در روز چهارشنبه مورخ 24 آبان ماه سال 96 برگزار شد.

ششمین کارگاه تحلیل داده های کیفی با استفاده از نرم افزار مکس کیو دا در روز 24 آبان در موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت با موفقیت برگزار گردید. این کارگاه بنا به درخواستهای مختلف بصورت فوق العاده برگزار شد که با استقبال خوب دانشجویان دکترای رشته های مختلف علوم اجتماعی و بهداشت از دانشگاههای مختلف همراه بود. این موفقیت نتیجه حمایت خوب سازمانی و استقبال خوب دانشجویان و محققین میباشد.

تعداد 10 نفر از دانشجویان دکترای رشته‌های آموزش پزشکی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، پرستاری ، بهداشت باروری، سکسولوژی ، سیاستگذاری سلامت، مدیریت آموزشی از دانشگاههای علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تهران، علوم بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه شیکاگو آمریکا، شهید بهشتی در این کارگاه شرکت نمودند. یک مهمان افتخاری نیز در این کارگاه حضور داشتند، دکتر توموکو شیمویاما ، عضو هیات علمی دانشگاه تویو در ژاپن که دکترای ایران شناسی و دکترای تاریخ اسلام داشته و تسلط کامل با زبان فارسی داشتند.

• مشخصه این کارگاه چه بود ؟

همانطور که مکرر در کارگاه تحلیل داده‌های کیفی تاکید شد، نرم افزار فقط کار مدیریت داده های کیفی را انجام می دهد و تحلیل را محقق کیفی انجام میدهد، این که نرم افزار تحلیل را انجام میدهد، یکی از باورهای غلطی است که موجب شده است که برخی از محققین و اساتید در مورد یادگیری نرم افزار مقاومت نشان دهند، محققینی که بطور دستی تحلیل انجام میدهند زمانی که با توانایی های نرم افزار در مدیریت داده های کیفی آشنا می شوند ، به واقع شگفت زده شده و در مورد زمانهایی را که بخاطر تحلیل دستی، تلف کرده اند، اظهار پشیمانی می کنند.

در این کارگاه، طرح اجمالی مباحث نظری تحلیل کیفی و کار عملی مدیریت داده های کیفی با نرم افزار برای تحلیل، انجام شد، بطوریکه با استفاده از نمونه های واقعی مصاحبه از ابتدا تا انتها ، تحلیل و توانایی‌های نرم افزار نشان داده شد. همچنین در این کارگاه از کمک تسهیل گری خانم دکتر مهناز معتمدی که در دوره های قبلی شرکت داشتند، نیز استفاده شد که از علاقه، لطف و حمایت ایشان تشکر و قدردانی می نمائیم.

blankblank blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.